Jazyky:Motto: „Dnes jsem nejmladší ze všech okamžiků, které mě ještě čekají.“

Můj technicky zaměřený život „narušilo“ v roce 2001 kouzlo zážitkové pedagogiky. Přes různé kurzy osobního a sociálního rozvoje jsem se dostal k profesnímu zlomu – kurzu Kvalifikovaného lektora vzdělávání dospělých v České a Slovenské republice. Do série nedirektivních způsobů práce s lidmi přibyl zejména výcvik Systemického koučování a supervizí. Intuitivní pedagogika mi pak ukázala, že tělo je mnohem moudřejší než sebechytřejší hlava.

Věřím v přátelský vesmír a v to, že člověk není hloupější než např. strom, který přesně ví, kdy a co má udělat, aby zdravě vyrostl. Stačí mu připravit vhodné prostředí. Stejně tak věřím, že lidé se rodí sebevědomí, tvořiví a do života i práce nadšení a vnitřně motivování. Vrátit se k těmto při-rozeným zdrojům je jedním z cílů mé práce s lidmi.

Rád pomáhám lidem dívat se věci z jiného úhlu pohledu a žít co nejvíc vědomě – nebýt obětí, ale odpovědným svobodným tvůrcem situací. Přijmout či změnit to, co se mi nelíbí. Využívat a rozvíjet vnitřní motivaci svou i druhých, protože to se pak dějí věci…


 
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial