Jazyky:Vyrovnanost, klid, pohoda, vnitřní spokojenost a z ní tryskající radost ze života.

Kdy jste podobné pocity naposledy zažili? Kdy doma a kdy v práci? Je jen málo těch, kteří takové stavy žijí kontinuálně a ještě méně těch, kteří při tom vedou své organizace k vyšším výkonům a produktivitě.

Je to v dnešní náročné době vůbec možné? Někteří lidé tvrdí, že ne. Že je to jako ve Formuli 1, buď jste pilot a jedete na plný plyn, nebo divák, který vše sleduje zpovzdálí a jen kroutí hlavou nad neuvěřitelnými výkony. Osobně jsem přesvědčen, že to možné je!

A to nejen u jednotlivců, ale i u celých uskupení. Týmů, firem, komunit…

Pokud jsou lidé schopni se zklidnit, uvědomit si své poslání, shodnout se na společných hodnotách, i na tom, jak je budou žít v praxi, mají naději, že se jim to může podařit.

Dokážou-li si definovat svou vizi a vybrat cesty, kterými se k ní budou ubírat, mají již skoro jistotu, že dosáhnou svého cíle. Snazší to mají Ti, kteří se shodnou i na pravidlech společného chování a mají dost kázně je dodržovat.

Co však dělat, když přijde krize, neočekávané události, které nás svádějí z cesty?

Osobně říkám „dynamicky vyvažovat“! Dělat to,  co je nezbytné pro zvládnutí aktuální situace a zároveň neztratit z očí svůj cíl ani hodnoty, kterými na cestě k němu řídíme.

Je to náročné? Ano! Velmi náročné, vyčerpávající, ale pokud víme, kam kráčíme a proč, dává nám to sílu vytrvat.

O tom, jaké metody a nástroje používalo na své cestě životem 20 manažerů, personalistů a psychologů z České a Slovenské republiky, Anglie, Maďarska, Rumunska, ale i Japonska se dozvíte na mezinárodní konferenci s názvem

„Jak vést lidi k vyšší produktivitě v rovnováze, se smysluplnějším a šťastnějším životem“.

Koná se v Ostravě 11. a 12. 10. 2016 a více se o ní dozvíte na webových stránkách konference zde:

http://hida-aots.conference2016.cz

Srdečně Vás na ni zvu!

Zdeněk Michálek

 


Diskuze

Komentáře nejsou povoleny.

 
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Zaujal Vás tento článek? Prosím, dejte o něm vědět :)